«Творча» декларація стала бізнесмену в мільйон

Маша Землянська
16 серпня 2013р. 12:57

Продавши компанію іноземцям киянин-бізнесмен вирішив приховати від податкової податки. Проте такий «творчий підхід» до заповнення декларації обернувся йому у мільйон гривень, а на додачу – ще й кримінальною справою.

«При заповненні податкової декларації про майновий стан та доходи він суттєво завищив свої витрати, що призвело до заниження суми податку. Задоволений своєю кмітливістю громадянин не врахував, що згідно з Податковим кодексом України, у разі отримання фізичною особою резидентом доходу з джерелом виплати за межами України, зокрема доходу від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, сума таких доходів має бути включена до загального річного оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставками 15(17)%. Тобто у випадку отримання іноземного доходу, оподаткуванню підлягає вся сума доходу. Отже, українцю все ж таки доведеться поповнити бюджет на 1 млн. гривень», - розповідають в прес-службі Міністерства доходів та зборів.

До речі, на угоді з продажу корпоративних прав іноземній компанії підприємець сподівався заробити шість мільйонів гривень.

 

Теги: Київ , гроші