Прокуратура проти волі "чорним трансплантологам"

Маша Землянська
16 серпня 2013р. 14:08

Прокуратура внесла апеляцію на рішення Оболонського райсуду столиці, яким кримінальну справу за обвинуваченням шести лікарів у незаконній трансплантації органів та торгівлі людьми було закрито у зв’язку із закінченням терміну давності.

«Досудовим слідством було встановлено, що з 2009 по 2010 рік вказані особи через мережу Інтернет підшуковували людей, які бажали за гроші продати свої внутрішні органи, а саме нирки, та обіцяли їм допомогти знайти покупців. За законодавством трансплантація нирок між особами, які не є родичами, в Україні заборонена. Проте злочинна група на підставі підроблених документів про родинні зв’язки між донорами та реципієнтами, організували проведення таких операцій в Національному інституті хірургії та трансплантації академії медичних наук України Шалімова. Крім того, операції проводились на території інших країн, де проведення трансплантацій дозволено за спрощеним порядком», - розповідає прес-служба прокуратури. І додають: «Крім того, прокуратура оскаржуватиме занадто м’яке покарання, призначене одному з фігурантів справи, який втягнув у протиправну діяльність неповнолітнього».

14-го жовтня 2010-го року міліція затримала трьох лікарів. Серед затриманих – два анестезіологи та завідуючий відділенням трансплантації нирки інституту Шплімова Владислав Закордонець. Натомість лікарі не заперечували, що проводили операції в Азербайджані. Проте працювали вони законно – мали офіційний дозвіл країни на проведення лікарської практики. А закордон виїжджали у не робочій час – у відпустку.