Як активістів судили за Київраду (відео, фото)

Максим Опанасенко
17 серпня 2013р. 11:06

У п'ятницю вдень четверо активістів організації "Воля" - Ігор Луценко, Єгор Соболєв, Олексій Герман та Олександр Марченко - захопили залу засідань Київради. Активісти закликали доєднатися до них киян і народних депутатів - аби не допустити засідання київських депутатів, котре вони запланували на понеділок. 

Але до "волівців" доєдналася лише журналістка Тетяна Чорновіл, вилізши пожежною драбиною, через вікно, на карниз зали засідань. 

За годину усіх чотирьох "скрутили" бійці "Беркуту". Чорновіл згори зафіксувала цей момент:

Активістів доставили до Шевченківського райвідділку міліції. Нардепи, котрих кликали на допомогу, приїхали лише сюди. БЮТівці Леонід Ємець і Сергій Пашинський , давши коментарі на камеру "1+1" швидко поїхали.

За дві години міліція розіслала в ЗМІ реліз - активістів звинувачують в злісній непокорі і після дачі пояснень та підписання протоколів, їх відпустять. Не відпустили - близько 18:00 двох з них - Ігоря Луценка і Єгора Соболєва - повезли до Шевченківського райсуду. 

Тут вже зібралася група підтримки - активісти, журналісти і друзі.


 


 

Ні активістів, ні журналістів до зали суду не пустили. Черговий заявив - робочий день суду закінчився. Викликана через це міліція, лише зібрала скарги на дії чергового. Рішення всі лишилися чекати на вулиці. Запустили лише "порцію" працівників Київради. Вони мали свідчити проти активістів.

За дві години привезли Олексія Германа. Окремою машиною привезли і Тетяну Чорновіл. Міліція півдня намагался зняти її з карнизу Київради. Зняла. Тетяну годину просто катали містом в автозаку.


 

Каже - до райвідділку не завозили, нічого не інкримінували і не випускали.

Ще одного активіста "Волі" Олександра Марченка госпіталізували. При затриманні йому стало зле. Він перебуває в лікарні і зараз.

Рішення суду почали з'являтися лише близько 22:00 - по-черзі. Першим 5 діб адміністративного арешту отримав Луценко. Протягом сорока хвилин такі ж вироки почули і Єгор Соболєв, і Олексій Герман. 

Тетяну Чорновіл відпустили - до понеділка. Втомлені судді не взялися одразу розглядати її справу.

Арештованих повезли в спецприймальник на Ремонтній, 7. О 15:00 активісти "Волі" й інших організацій проведуть тут акцію протесту.

Для довідки

19-го серпня Київрада планує зібратися, щоб провести засідання, де серед головних питань - зміни до бюджету та економічного і соціального розвитку. Натомість народні депутати від опозиції мають план - завадити цій роботі і повторити сценарій 11-го липня. Тоді, наголошуючи на незаконності сесії, народні депутати від "Батьківщини", УДАРу і "Свободи", заблокували трибуну Київради. Тим часом під стінами будівлі на Хрещатику, 36, протестували кілька сотень киян та активістів  – люди заявляли про закінчення повноважень київських депутатів і незаконність їхніх рішень, адже повноваження нинішньої Київради вичерпалися у травні. П’ятий рік містом фактично керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається з уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. 8 серпня місцевий депутат від фракції "Столичні реформи" Юрій Дмитрук направив до Окружного адмінсуду позов із вимогою визнати право нинішньої Київради працювати до чергових місцевих виборів. Суддя Володимир Данилишин визнав Київраду повноважною до чергових виборів.

 

Теги: Київ , Київрада