МОЗ: Вакцини не винні в смерті детій

Маша Землянська
17 серпня 2013р. 14:18

МОЗ: Вакцини не винні в смерті детій

За статистикою, за шість місяців 2012-го року зареєстровано 77 випадків малюкової смертності, які співпали у часі із щепленями, тобто 3,7% від усіх випадків смерті малюків першого року життя, а за півроку 2013 – 64 (3,7%). Ці цифри свідчать, що немає жодної різниці чи проводилась вакцинація цим дітям, чи ні. Про це запевняє начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністервства охорони здоров’я Альона Терещенко.

За її словами, Україна є єдиною країною на пострадянському просторі, де розслідування випадків можливих несприятливих подій після імунізації є обов’язковою умовою реалізації програми з імунопрофілактики. Несприятлива подія — це випадок, пов’язаний із погіршенням стану здоров’я або смерть і за процедурою, якщо випадок смертельний, то у заключному висновку відповідно до симптомів і термінів їх появи та в залежності від дотичності цих симптомів до застосування певної вакцини, висновок робить патологоанатом. «У разі смерті, яка співпала у часі із щепленням, тобто 30 діб для переважної більшості вакцин і 180 діб для БЦЖ або при серйозному погіршенні стану здоров’я дитини, серія вакцини, яка застосовувалась тимчасово забороняється до використання на усій території країни до тієї пори поки не буде з’ясовано усіх причин, які призвели до смерті або погіршення здоров’я. І якщо групою фахівців доведено, що смерть або погіршення здоров’я співпало із вакцинацією у часі, така заборона знімається і вакцина дозволяється до використання» - продовжила Альона Терещенко.

8-го серпня Державна служба лікарських засобів тимчасово заборонила використовувати дві вакцини - для профілактики гепатуту В серії 311004/11 від українського "Фармстандарт-Біолік" та протитуберкульозну (БЦЖ) С22 від російського "Мікрогену". Адже нараз триває дослідження чи не причетні вони до летальних випадків.

 

Теги: Київ , МОЗ , смерть , діти