Росія назвала угоду України з ЄС самовбивством

Галина Танай
19 серпня 2013р. 8:18

Росія планує посилити митне адміністрування, якщо Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС. Про це заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв.

Торгову війну, що почалася з блокування російською стороною продукції Roshen, Глазьєв назвав усього-на-всього профілактичними заходами російської митної служби. І недвозначно заявив: якщо Україна підпише угоду з ЄС, українські товари в Росію більше не потраплять. "Ця перевірка (на митниці - ІФ) носила разовий характер. Висновки поки ще не зроблені, поки йде обробка інформації. Зараз ситуація нормалізувалася, але ми про всяк випадок готуємося до більш жорсткого митного адміністрування, якщо раптом Україна здійснить цей самовбивчий крок, підписуючи угоду про асоціацію з ЄС", - заявив Глазьєв.

Наприкінці липня Росії висловила претензії до якості продукції Roshen через перевищену норму токсичної речовини - бензопірену. Відтак, свій кордон для українських солодощів Росія закрила. 14-го серпня прес-служба Федерація роботодавців України заявила, що з 00:00 до профілю ризику системи управління ризиками митної служби Росії потрапили всі українські імпортери. Фактично це означає блокування українського експорту. Україна ж натомість заборонила імпорт і транзит зерна та кормів з Сибірського, Північнокавказького і Південного округів Росії. 

Теги: Київ , Україна , Росія , Угода з ЄС , Митний союз , Roshen