На Луганщині батьки голодують за українську школу

Христина Заник
17 лютого 2011р. 13:16

У місті Красний Луч Луганської області п`ятеро батьків учнів україномовної школи №15 другий день голодують проти її закриття.

Про це повідомляє УНІАН.

За словами депутата міської ради Сергія Лук’яненка, вимоги батьків – скасування рішення міської ради про закриття школи, відставка заступника міського голови Людмили Мягкої і керівника Управління освіти Наталії Пострякової.

«Необхідність закриття навчального закладу в мерії пояснюють тим, що в школі, розрахованій на 1 тисяч 176 учнів, навчається всього 240 дітей, а в наступний навчальний рік набирається ще менше школярів. Закриття школи в міськраді не пов`язують з бажанням закрити саме україномовну школу, оскільки в місті є ще 2 школи, де навчання ведеться двома мовами. Головний мотив – брак коштів на утримання», - йдеться у повідомленні.

За словами Лук’яненка, кошти на утримання школи є. У ній вчиться 307 учнів приладобудівного технікуму, працює школа мистецтв на 100 чоловік. В рахунок орендних платежів вони оплачують усі комунальні послуги.

Він стверджує, що фактично закриття школи розпочалося ще в 2006 році, і самі батьки не хотіли давати дітей до школи, бо почули про закриття.

Школа розташована в густонаселеному мікрорайоні. «Від такого закриття варто чекати тільки згортання життєдіяльності міста», - вважає він.

Батьківським комітетом зібрано більше тисячі підписів жителів мікрорайону проти закриття школи. 

За інформацією батьківського комітету, після закриття школи в будівлі хочуть розмістити офіс молодіжної організації Партії регіонів.

Вчора, 16 лютого, у Донецьку батьки дітей, що навчаються в українській школі №111, заявили про готовність до радикальних дій, навіть до самоспалення, якщо місцеву україномовну школу закриють.