Розгрібати ліки з аптек українці стали швидше

Маша Землянська
19 серпня 2013р. 13:30

За підсумками першого півріччя 2013-го року обсяг аптечних продажів ліків і медикаментів склав 14,6 мільярдів гривень - це на 15% більше ніж торік. За ці гроші з аптечних полиць розкупили 625 мільйонів упаковок з пігулками та сиропами.

"При цьому в натуральному вираженні (тобто в упаковках) більшість проданих ліків було вітчизняного виробництва (65,4%), і лише 34,6% упаковок були іноземного виробництва", - зазначають в Державній ліукарській службі. І додають: "В той самий час, у грошовому вираженні все навпаки – за ліки іноземного виробництва українські споживачі сплатили 68,6%, і лише 31,4% грошей вони сплатили за ліки вітчизняного виробництва".

До речі, за дослідженням Київського інституту Горшеніна: половина українців купує ліки без призначення лікаря. Більшість з них покладаються на особистий досвід. Інші ж, не знаючи точного діагнозу, довіряють аптекарям, орієнтуються на ціну, прислухаються до знайомих та вірять телерекламі. І тільки п’ять відсотків людей ніколи не займаються самолікуванням.

 

Теги: Київ , ліки , гроші