Виробників ліків змусять слідкувати за "побічкою"

Маша Землянська
21 серпня 2013р. 13:36

Виробників ліків зобов'язали відслідковувати побічні ефекти. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я з посиланням на директора Державного експертного центру Олену Нагорну.

Там зазаначають: кожен лікарський засіб, повинен мати позитивний баланс користі та ризику під час використання. Ліки мають бути ефективними та прийнятно безпечними. Лише у разі, коли користь від використання лікарського засобу переважатиме над ризиками, препарат може застосовуватися в медичній практиці. «Наприклад, у ЄС чи США левова частка відповідальності за збір та аналіз інформації про побічні реакції покладена на власників торгових ліцензій на лікарські засоби. Саме вони здійснюють постмаркетинговий аналіз застосування препаратів у медичній практиці та надають його результати до експертних установ. У нашій країні історично так склалося, що фармаконагляд базується в першу чергу на спонтанних повідомленнях від лікарів. Однак, хочеться відзначити, що на сьогодні і в Україні завдяки просвітницькій роботі Державного експертного центру на вітчизняних підприємствах-виробниках лікарських засобів створено відділи з фармаконагляду, а також набагато серйознішими стали вимоги до його здійснення», - пояснює Нагорна.

Сьогодні у базі даних Центру понад 72 тисячі повідомлень про побічні реакції лікі. Інформацію про несприятливі наслідки застосування лікарських засобів може надіслати як медичний працівник, так і будь-яка людина самостійно. На офіційному сайті Державного експертного центру є друковані та електронні форми карт-повідомлень, які можна заповнити та відправити електронною поштою.

 

Теги: Київ , ліки , смерть