Нацбанк вимагає продаж 50% валютної виручки

Валєнтіна Данілова
21 серпня 2013р. 14:31

Національний банк зобов’язав усі банки продавати як частину виручки клієнтів, так і власні надходження в валюті. Про це повідомляє Український Кредитно-Банківський Союз.

Нацбанк вимагає обов’язковий продаж 50% валютної виручки на міжбанківському валютному ринку. Також запроваджено продаж надходжень з закордону в валюті на користь фізичних осіб у сумі понад 150 000 гривень на місяць. Нововведення стосуються і банківських операцій. Але нові вимоги не поширюються на відсотки за залишками коштів на кореспондентських рахунках, що відкриті уповноваженими банками в іноземних банках-кореспондентах.

Обов’язковому продажу підлягають:

валютна виручка, отримана уповноваженим банком внаслідок здійснення зовнішньоекономічної діяльності;

комісійна винагорода в інвалюті, отримана банком за надані фінансові послуги за договорами з міжнародними платіжними системами;

надходження понад 150 000 гривень на користь фізичних осіб у вигляді коштів за операціями іноземного інвестування в Україну на поточні та інвестиційні рахунки; коштів, переказаних нерезидентами як кредит, позика, фінансова допомога; коштів, що надходять для розміщення на депозитних (вкладних) рахунках фізичних осіб.

Теги: