Київським учням таки доведеться йти в поліклініки

Максим Опанасенко
22 серпня 2013р. 11:35

Київським школярам доведеться проходити щорічний медогляд не у школах, а в поліклініках. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Київ і область не потрапили в перелік регіонів, для котрих медогляди проведуть прямо у навчальних закладах."МОЗ України прийнято рішення, відповідно до територіальних особливостей та потреб населення, розподілити регіони України, у частині яких медогляди можна буде пройти на базі лікувально-профілактичних, а у інших – на базі загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, до першої групи рекомендовано віднести Вінницьку, Волинську, Житомирську, Закарпатську, Івано-Франківську, Київську, Донецьку, Львівську, Рівненську, Тернопільську, Чернівецьку, Черкаську, Хмельницьку області та м. Київ. У решті регіонів батьки можуть скористатися можливістю здійснити такі ж огляди і у навчальних закладах" - йдеться в повідомленні.

Разом з цим, у МОЗі кажуть - погодили з Міністерством освіти схему, за котрою до 1 вересня школярі (окрім першокласників, що обов'язково мають проходити огляд в поліклініці) можуть пройти медогляд в поліклініках, а після 1 вересня - в школах: "Також Міністерством охорони здоров'я України спільно із Міністерством освіти й науки України погоджено, що діти усіх вікових категорій, крім п'яти-шестирічних (тих, що вступають до першого класу), мають змогу пройти обов'язкове медичне обстеження до першого вересня поточного року – за бажанням батьків, або осіб, що їх замінюють, на базі лікувально-профілактичного закладу; після першого вересня – на базі загальноосвітнього навчального закладу за участі медичних працівників такого закладу та мобільних бригад медичних працівників в присутності батьків, або при наявності письмової згоди на його проведення та з дотриманням норм конфіденційності щодо стану здоров'я дитини".

Профілактичні медичні огляди учнів до школи Уряд повернув у січні. Раніше їх було скасовано і вирішено – батьки самі мають вести дитину до лікарів і отримувати довідку про стан здоров'я. Батьки запевняють: вони не проти додатково перевірити здоров’я своєї дитини, але навряд чи медогляд цьому допоможе. А ті, хто восени вже водив дитину на обстеження пояснюють, що нічого хорошого з того не вийшло. Медики заповнюють довідки «зі стелі», а тому про справжнє здоров'я можна тільки здогадуватись. І це при тому, що займатися спортом без ризику для життя може тільки кожний третій школяр.

Теги: Київ