Українську найкраще знають в Київській області

Максим Опанасенко
23 серпня 2013р. 7:59

Найвищі показники знання української мови на тестуванні в школах показав Ржищів (Київська область). Аналіз представлений на порталі http://infolight.org.ua.

Ржищів в середньому набрав 172,3 бали з 200 можливих з української мови та літератури. Цікаво, що найгірше мову знають у Берегівському районі Закарпатської області - 125,9 балів з 200. 


 

Загалом, Захід і Центр мову знають краще за Схід і Південь. Наприклад, на півдні з 4 областей та Севастополя в діапазон більше 150 балів за середньостатистичним показником потрапили лише 12 територіально-адміністративних одиниць, серед яких: Одеса (окрім Малинівського району), Гагарінський район Севастополя та Київський район Сімферополя, Красноперекопськ, Керч, Нова Каховка та Каховка у Херсонській області, і лише Єланецький в Миколаївській області.

Найкращий показник зі сходу країни продемонстрували випускники Ворошиловського району Донецька – 162,9 балів.

У Києві в усіх районах окрім Подільського зафіксований рівень знань більше 150.

З числа обласних центрів західної України найгірше знають рідну мову у Чернівцях, а найкраще - у Львові. Жидачівський район, наприклад, став єдиним в Україні, де середньостатистичний рівень знань випускників у сільській місцевості досяг 160 балів.

 

 

Теги: Київ