Королевська штрафуватиме за сексизм у вакансіях

Максим Опанасенко
23 серпня 2013р. 8:51

Міністерство соціальної політики вже готове штрафувати рекламодавців  за прояви сексизму при розміщенні оголошень про прийом на роботу. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

"Мінсоцполітики розробило чіткий механізм притягнення недобросовісних роботодавців до відповідальності за недодержання вимог до змісту реклами послуг із працевлаштування. Після його затвердження посадові особи Держпраці матимуть необхідні важелі впливу до порушників закону", - заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська. Вона каже - дуже часто в оголошеннях можна зустріти такі варіанти: на роботу потрібні жінки до 35 років, або чоловіки до 40, або люди із певною реєстрацією (наприклад, не з Києва). "Все це – прояви дискримінації, тому за нашою ініціативою були внесені зміни до закону про рекламу щодо прямої заборони на подібні повідомлення", - вважає міністр.

Королевська нагадала - у січні стала чинною нова редакція закону "Про зайнятість населення" та зміни до закону "Про рекламу". Останній доповнено статтею 24. "Цією статтею забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, виняток становить специфічна робота, яка може виконуватися виключно особами певної статі" - заявила міністр. І додала - в разі порушення рекламодавці мають платити штраф у 10-кратному розмірі мінімалки. Зараз це 11 470 гривень.

Також Королевська попросила усіх, хто стикається з дискримінацією при прийомі на роботі, скаржитися органів Державної інспекції України з питань праці.

 

 

Теги: Київ