Хімікати у повітрі Києва в 4 рази переросли норму

Маша Землянська
23 серпня 2013р. 11:12

Хімікати у повітрі Києва в 4 рази переросли норму

Рівень формальдегіду у повітрі у липні більш як в чотири з половиною рази перевищив допустиму норму. За даними Центральної геофізичної обсерваторія, "переросла" норму втричі ще одна шкідлива домішка - діоксид. А відтак в перший місяць літа рівень забрудненості повітря у Києві оцінили як високий.

«Наприкінці липня в місті спостерігались метеорологічні умови, що сприяли накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря (зумовлені повною відсутністю шару перемішування та слабким приземним вітром). Додатковий негативний вплив на накопичення шкідливих домішок спричиняла висока денна температура повітря. Саме у цей період на постах Києва зафіксовані найбільші концентрації забруднювальних речовин в атмосфері», - пояснюють в Обсерваторії.

Вже традиційно, найбруднішим було повітря в районі Бесарабської площі та на вулицях Каунаська, Скляренка, Довженка і Стражеска, бульварі Лесі Українки, проспектах Оболонському і Перемоги та Московській площі. Легше дихалось - на проспекті Науки, у Гідропарку, в районі Експоцентру та вулиці Лазо.

До речі, порівняно з липням 2012-го року ситуація з забрудненістю повітря покращилась – знизився рівень формальдегіду та діоксиду.

Теги: Київ , повітря