Фільм про "Межигір'я" перелякав Бориспіль

Маша Землянська
23 серпня 2013р. 12:22

Вранці активістку громадської організації «Центр ЮЕЙ» Алісу Рубан, яка прямувала до Берліну на запланований сьогодні показ документального фільму-альманаху «Відкритий доступ», затримали під час проходження митного контролю в аеропорту «Бориспіль» для проведення «додаткової ретельної перевірки» в службовому приміщенні митниці.

"Увагу прикордонників привернув персональний лептоп Аліси Рубан та жорсткий диск з документальним фільмом «Відкритий доступ», одна з новел якого розповідає про скандально відому резиденцію Президента Віктора Януковича - «Межигір’я». За словами працівників митної служби, метою перевірки був пошук «державної таємниці», яка нібито знаходилась на вказаних носіях інформації. Разом з Алісою Рубан мала летіти до Берліну, але також була затримана юрист партії «Демократичний альянс» Ірина Іванків. Під час повторної перевірки вона зауважила, що в журналі перевірки вже зазначено, що порушень не виявлено і експертиза не має сенсу. Проте «експерт» митної служби заявив, що все одно буде проведено експертизу фільму з метою виявлення державної таємниці, про результати якої «ви дізнаєтесь при поверненні», - повідомляє рух "Чесно".

Незважаючи на заперечення активісток, «експерт» митної служби переглянув усю особисту інформацію на персональному комп’ютері Рубан та без дозволу скопіював фільм «Відкритий доступ», чим порушив право інтелектуальної власності на нього. Проте попри затримку, активісткам вдалося відлетіти до Берліну, де сьогодні о 19.00 в приміщенні HUMBOLDT-VIADRINA School of Governance (67, Wilhelm str.) відбудеться презентація та обговорення альманаху «Відкритий доступ».

Теги: Київ