У МОЗі заспокоюють: Спалаху менінгіту - немає

Маша Землянська
23 серпня 2013р. 15:13

Головне управління Держсанепідслужби у Києві за сім місяців цього року нарахувало у 26 випадків вірусного менінгіту. Проте жодної мови про епідемію не йде, адже всі випадки реєструвались у різні відрізки часу. 

"Всі випадки захворювань були спорадичні, не пов’язані між собою. У поточному році вірусологічною лабораторією було досліджено матеріал від 18 хворих на вірусний менінгіт дітей, за результатами досліджень, у шести хворих були виявлені ентеровіруси. Держсанепідслужбою здійснюється постійний епідеміологічний нагляд, який включає в себе дослідження стічних вод, води відкритих водоймищ, продуктів харчування. За сім місяців 2013 року ентеровірусів в досліджених пробах виявлено не було", - запевняють в прес-службі Міністерства охорони здоров'я.

Головні симптоми менінгіту - підвищена температура, слабкість, сонливість, погіршення загального стану, інколи блювання, діарея та висип на шкірі. При перших симптомах захворювання потрібно відразу звертатися за медичною допомогою, не займатися самолікуванням.

Теги: Київ , МОЗ , смерть