Профспілка хоче грошей вчителям за 1 вересня

Максим Опанасенко
27 серпня 2013р. 17:26

Вихідний день 1 вересня, коли вчителі мають прийти на урочистості з приводу Дня знань, мають компенсувати. На цьому наполягає освітня профспілка.

"Наказом Міністерства освіти і науки України від 04.07.2013 № 894 «Про підготовку до 2013-2014 навчального року» передбачено урочисте проведення 1 вересня 2013 року Дня знань. У цьому році День знань припадає на неділю. Статтею 71 Кодексу законів про працю України робота у вихідні дні заборонена. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством в частині другій цієї статті. Відповідно до ст. 72 Кодексу законів про працю України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу" - йдеться в повідомленні прес-служби профспілки. В Міністерстві вже відреагували на цю заяву, сказавши, що все вірно, але чи візьмуть вчителі гроші за свято - невідомо.

День знань цьогоріч припадає на неділю. У МОН вирішили - в цей день треба провести урочистості, а наступного дня вже сідати за парти.

Теги: Київ