Як МОН і коні землю в Гідропарку ділили

Дмитро Чалий
27 серпня 2013р. 18:34

Як МОН і коні землю в Гідропарку ділили

Більше десяти років коні-актори з театру "Скіф-арт" вільно тренувалися в Гідропарку на острові Долобецький. Тепер навколо хліву з тваринами стоїть паркан з написом: "Посторонним проезд в проход запрещен", що суттєво перешкоджає роботі театру. Паркан належить підвідомчій структурі Міністерства освіти - Центральному спортивно-господарчому комбінату Комітету фізичного виховання та спорту. Чи є власник паркану власником огородженої території - з'ясовувало "Свідомо".

З 2002 року кінний театр "Скіф" і спортивний комбінат жили мирно на острові Долобецький. Офіційно між ними діяв договір про співробітництво: спортивний комбінат надавав площу театру для розміщення коней, персоналу і проведення різноманітних культурно-масових заходів. 

Дія договору мала закінчитися в грудні 2012 року, проте, вже в квітні Центральний спортивний комбінат не витримав і подав до київського Господарського суду позов з вимогою: кінний театр має звільнити землю, привести приміщення на території в первинний стан та заплатити суму сплаченого судового збору. Через рік судової тяганини у позові було повністю відмовлено. Рішення аргументували тим, що Центральний спортивно-господарчий комбінат правовстановлюючих документів на землю суду не представив. Тобто підвідомча структура МОН, яка 8 серпня цього року поставила паркан на острові, за цілий рік не змогла показати судді документи, які б підтвердили, що ця територія дійсно належить їм. Навряд чи в них не вистачило часу.


 

В Міністерстві освіти кажуть, що водно-спортивна база на острові Долобецький - державна власність, яка перебуває в сфері управління МОН і закріплена за комбінатом на праві оперативного управління.


 

На цьому історія не закінчується. Тепер вже "Скіф" подає позовну заяву до Київської міської держадміністрації з вимогою встановлення права постійного користування земельною ділянкою на острові. У позові спортивний комбінат взагалі не фігурує.


За словами Сергія Комлєва, "гоніння" на театр почалися зі зміною керівництва в спортивному комбінаті: після того як звільнили Івана Панченко, з яким "Скіф" і укладав договір у 2002 році. "Мене ця ситуація відверто дивує. Таких театрів в Україні більше немає. В Європі подібні кінні театри - це гордість будь-якої країни, адже там розуміють, що такі коні на вагу золота. Потрібні роки, аби натренувати їх як слід". З початку свого існування кінний театр "Скіф-арт" проводив різноманітні культурно-массові заходи: це і нові для України змагання з кінного серфінгу, бордингу та ск'єрингу. На основі театру була також створена школа-студія акторів-каскадерів кінно-трюкового жанру, яка забезпечує підготовку з мистецтва їзди верхи, джигітування та вольтижування, рукопашного бою та фехтування. Українські коні-актори знімалися в кіно: як у вітчизняному так і в зарубіжному. Серед найгучніших проектів: український "Тарас Бульба" і польський "Вогнем і мечем". "У поляків, таких коней немає, от вони і звернулися до нас", - розповідає Сергій. 


"Територія на острові ідеальна для коней. Та навіть якщо говорити про переїзд. Для цього ж мають бути забезпечені нормальні умови: треба знайти відповідне місце, треба його облаштувати, а це все час і гроші. Від нас же вимагають чи не негайних рішень", - говорить Сергій Іванович. 

 

Теги: