Міліція взялася за МОЗ через наддорогі ліки

Максим Опанасенко
28 серпня 2013р. 11:51

Міністерство внутрішніх справ відкрило кримінальне провадження за фактом закупівлі Міністерством охорони здоров'я ліків за завищеними цінами. Таку відповідь на свій запит отримав нардеп від "Батьківщини" Павло Петренко.

"Посадовцям МОЗу інкримінують зловживання владою та службовим становищем. Нагадаємо, ціни на окремі медичні препарати, закуплені МОЗ України у 2012 році, суттєво перевищують ціни на аналогічні препарати в країнах їх виробництва, а також в країнах близького зарубіжжя, зокрема, Російській Федерації, Болгарії, Молдові, Польщі, Словацькій Республіці, Угорщині та Чехії. Вказану інформацію підтвердило ДП "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" - йдеться в повідомленні.

"Батьківщина" наводить приклади закупівель 2012-го:

- препарат "Золадекс", котрого купили 1 899 одиниць по 3 720 гривень, у Польщі коштував 2 261 гривню

- препарат "Ербітукс", котрого купили 2 188 одиниць по 3 671 гривні, в Угорщині обійшовся б у 1 808,6 гривень. 

Загалом, у списку "Батьківщини" - 9 препаратів. Тут кажуть - на них можна було б зекономити більше 20 мільйонів гривень.

На тендері 2012 року, який відбувся у серпні, на закупівлю АРВ-препаратів витратили більше 200 мільйонів гривень. У МОЗі відзвітували, що зекономили на цьому 10 мільйонів бюджетних коштів. Натомість громадські організації запевняють, що міністерство переплатило щонайменше у половину. Факт переплати помітили в громадській організації «Люди, що живуть з ВІЛ», адже й вони закуповують для себе аналогічні препарати. Очільник ЛЖВ Дмитро Шерембей підтвердив: різниця склала 38 мільйонів гривень. Щоправда одразу після заяви благодійників, фармвиробники раптово вирішили безкоштовно допоставити Міністерству препаратів «переплачену суму» - 38 мільйонів гривень. 17 червня з сайту Вісника державних закупівель зникли всі звіти про результати закупівель 2012-го року ліків, що призначають для терапії СНІД.

 

Теги: Київ