Українців стали частіше розводити в Інтернеті

Женя Семчук
28 серпня 2013р. 13:36

Українців стали частіше розводити в Інтернеті

Зростає тенденція до збільшення кількості випадків дрібного шахрайства через мережу Інтернет, про це на прес-конференції повідомляє Міністерство внутрішніх справ України.  "В 2012 році було зареєстровано більш як  дві тисячі злочинів, пов'язаних із дрібним шахрайством в Інтернеті, а за перше півріччя 2013-го до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено вже 1 878   заяв" – розповідає  начальник управління  боротьби з кіберзлочинністю МВС Максим Литвинов.

 Не менш популярним   сьогодні є  телефонне шахрайство, а також різноманітні махінації з витоком персональних даних користувачів банкоматів та електронних платіжних систем. «Зараз у МВС розкривання дрібних кіберзлочинів становить більше 50% і це дуже непоганий показник» - стверджує Литвинов.

Щоб не стати жертвою інтернет-шахраїв, начальник управління  боротьби з кіберзлочинністю радить ретельно  провіряти адресу  та телефонні номери ресурсів, на яких за надані послуги потрібно розраховуватися електронним способом. Зробити це можна за допомогою будь-яких пошукових систем, які одразу ж дозволять виявити фіктивний сайт. Якщо правопорушення все - таки відбулося, потрібно негайно звернутися в найближчий райвідділ міліції до слідчого, що внесе заяву в єдину базу.

 

Теги: