Працівники УНІАН скаржаться на тотальну цензуру

Маша Землянська
28 серпня 2013р. 18:10

Працівники УНІАН написали відкритого листа. Журналісти і редактори скаржаться на переслідування за критику та встановлення тотальної цензури.

Власне сам текст звернення опублікувала на своїй сторінці у Facebook Валентина Романенко:

"Відкритий лист творчих робітників УНІАН

Сьогодні вранці редакторам сайту УНІАН Волинському Олександру, Жаловазі Любові, Романенко Валентині і Романюку Роману заблокували доступ до робочих місць.

Усім їм та завідувачці відділом економіки Майданович Тетяні було оголошено наказ про переміщення у новостворений Відділ телевізійного моніторингу.

Адміністрація УНІАН мотивує рішення «виробничою необхідністю» і керується при цьому частиною 2 статті 32 КЗпПУ. Ми ж вважаємо це банальною помстою за цензурний і «ведмежий» скандали, а також бажанням відсторонити від формування контенту сайту УНІАН людей, які в роботі керуються професійними стандартами, а не політичною доцільністю і лояльністю до керівництва.

Декларації адміністрації про доцільність нового підрозділу є фіктивними хоча б тому, що в УНІАН вже є окремий відділ моніторингу з багаторічним досвідом ефективної роботи.

Розцінюємо рішення адміністрації як спрямоване на переслідування за критику і громадянську позицію, а також на встановлення тотальної цензури на сайті УНІАН.

Працівники УНІАН:

Волинський Олександр (працює в УНІАН 20 років)
Жаловага Любов (працює в УНІАН 9 років)
Майданович Тетяна (працює в УНІАН 13 років)
Романенко Валентина (працює в УНІАН 7 років)
Романюк Роман (працює в УНІАН 1.5 роки)".

У лютому Журналісти УНІАН звернулися до головного акціонера інформагентства Ігоря Коломойського з відкритим листом трудового колективу, в якому йдеться про прохання змінити керівництво та допомогти відновити честь і репутацію агентства. Журналісти звинувачували нове керівництво УНІАН у знищенні репутації, пропаганді влади та недотриманні стандартів професійної етики. Вони пояснюють свою вимогу неодноразовими скандалами, наслідком яких ставали протести журналістів. Міліція по факту цензури в інформаційному агентстві УНІАН складу злочину не побачила та кримінальну справу не порушила.

Теги: Київ , цензура , УНІАН