За гроші з паспортів взялись антимонопольники

Маша Землянська
29 серпня 2013р. 12:51

За гроші з паспортів взялись антимонопольники

Антимонопольний комітет взявся за вартість оформлення закордонних паспортів. Через купу скарг від людей – він вирішив рекомендувати Державній міграційній службі вжити заходів щодо недопущення або нав’язування громадянам необов’язкових платних.

«У ході проведеного органами Комітету дослідження було встановлено, що у 2013-му році в приміщеннях держміграційної служби заявникам бланки заяв, а також квитанції на оплату адміністративної послуги видають не службовці служби, а працівники підприємства «Документ». У перелік квитанцій входять квитанції на оплату консультацій державного підприємства, оплату страхових послуг та інші, які не є обов’язковими. Про результати розгляду рекомендацій Державна міграційна служба зобов’язана повідомити Комітет у 30-тиденний термін», - йдеться у повідомленні анти монопольщиків.

«Свідомо» за скаргою Наталії також дослідило, як киян змушують переплачувати за оформлення документів для виїзду за кордон. З’ясувалось, що замість офіційних 170-ти гривень за мито, жінка заплатила «за додаткові» послуги – 395. Якщо і у Вас така проблема, можна звертатись до суду. Необхідно позиватись до Служби громадянства та реєстрації фізичних осіб. Прецеденти в Україні є, і шанси виграти справу високі. Наприклад, у вересні 2012 активісти партії ДемАльянс виграли суд у Донецьку: судді  погодилися з тим, що відмова видати паспорт без надання непередбачених законом довідок та платежів незаконна. 

 

Теги: Київ , гроші