Табачник сам приніс підручники в ліцей на Подолі

Максим Опанасенко
30 серпня 2013р. 10:02

У четвер міністр освіти Дмитро Табачник привіз нові підручники в ліцей №100 на Подолі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Це нові посібники для 2 і 5 класів. Міністр вирішив їх повихваляти: "таких високих темпів підручникотворення не знає жодна з країн Європи", "Перед вами лежать лише ті підручники, які пройшли всі горнила дуже непростого всеукраїнського конкурсу" тощо. Заявив він і про "здоровість" нових книг: "А найголовніше – це здоров’я наших маленьких школярів. Саме тому, усі ці нові підручники, особливо для молодших класів, набагато легші – жоден з них за вагою не перевищує 440 грамів. Крім того, в бібліотеках та обласних управлінь освітою будуть резервні запаси, оскільки цьогорічний видрук підручників складає 120%".

У серпні Інститут інноваційних технологій замовив підручники для третьокласників на загальну суму майже 86 мільйонів гривень. Більше половини цієї суми поділили між собою два видавництва – «Ґенеза» - майже 25 мільйонів гривень і «Видавничий дім «Освіта» - майже 29 мільйонів гривень. Не обійшлося без наддорогих посібників. «Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» обійшлося аж у 607 гривень за одну книжку. «Українську мову для загальноосвітніх навчальних закладів з навчання польською мовою. 3 клас» купили за 571 гривню за штуку. Тираж цих посібників – по 198 штук. Після гучного скандалу в медіа, Міністерство освіти заявило, що наведена ціна - помилкова. Інститут нібито помилився в цифрах, вносячи інформацію в тендерну документації і ці книги насправді коштують вдвічі менше.

Так чи інакше - бізнес на друці підручників - один з найвигідніших в освіті. "Генеза" і "Видавничий дім "Освіта" вже протягом щонайменше року є незмінними "улюбленцями" Міністерства освіти. Про останнє видавництво. "Свідомо" писало вже багато разів. Належить воно Тамарі Ткаченко - колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. Так, у грудні 2011-го ВД "Освіта" разом з Українським центром оцінювання якості освіти, що відповідає за тестування в школах, взялися друкувати "Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО-2012". За 167 000, які підприємство заплатило державній структурі за роботу, "Освіта" отримало право друкувати і продавати по 58 гривень за одну книжечку інформацію, яка завжди була у вільному доступі на офіційних сайтах. А вже у лютому 2012-го видавництво випустило "Довідник абітурієнта" - підручник, що містить офіційну інформацію про університети і умови вступу до них у 2012 році, повністю написаний чиновниками Міністерства освіти. Продають його досі - по 38 гривень. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручникі для первачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року "Освіта" разом з "Генезою" так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. Що цікаво, «Ґенезою» колись керував нинішній директор ІІТЗО Олександр Удод.

Теги: Київ