Табачник хоче новий спільний підручник - з Польщею

Максим Опанасенко
30 серпня 2013р. 10:10

Міністр освіти Дмитро Табачник і відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі пишуть спільну книгу про українсько-польську історію. Про це з посиланням на заяву Табачника повідомляє "Інтерфакс".

"Есть очень интересный проект. Выдающийся польский кинорежиссер Кшиштоф Занусси согласился с предложением одного из издательств, которое было сделано и мне, написать совместную книгу в диалогах о наиболее острых исторических проблемах сосуществования" - заявив Табачник. Книга нібито має представляти два різні погляди на спільну історію і буде готова до кінця року. Видавництво "Фоліо" підтвердило, що спільна книга таки готується.

У 2012-му друком вийшла спільна українсько-російська книга з історії для шкільних вчителів. Тоді "Свідомо" вдалося отримати примірник для огляду. Книга, над котрою працювали обидва Міністерства освіти протягом двох років таємно і без розголосу, називається "Росія і Україна на перехресті історії" і складається з чотирьох частин-модулів. Перша розповідає про історію Києво-Могилянської академії, друга - про Давню Русь (саме Давню, а не Київську), третє - про життя російських дворян і української шляхти у XV-XVII століттях, четверта - про життя радянської людини у другій половині XX століття. Автори обійшли всі найгостріші моменти спільної історії - гетьмана Мазепу, українське козацтво, Українську повстанську армію, сталінські репресії, Голодомор, розстріли української інтелігенції у 30-40-х роках XX століття тощо. 

 

Теги: Київ