Доній: Поетів не пустили до ув'язнених дітей

Максим Опанасенко
30 серпня 2013р. 13:58

Поетів з "Останньої Барикади" не пустили до ув'язнених підлітків в колоніх у Прилуках і Кременчуці. Про це на своєму Facebook пише нардеп Олесь Доній.

"Був у нас (Мистецького об'єднання "Остання Барикада") чудовий друг Юрко Покальчук. 5 років тому його не стало. А коли він був живий, то постійно опікувався підлітковими колоніями у Кременчуці та Прилуках. Возив туди теплі речі, книжки, видавав журнал з віршами ув'язнаних підлітків. От вже 5-ий рік поспіль ми робимо на знак його пам'яті літературний фестиваль "Київська Барикада". Цього року в рамках цього фестивалю 31 серпня та 1 вересня мали відбудитися поетичні читання саме у тих підліткових колоніях, якими опікувався Юрко Покальчук-в Кременчуці та Прилуках. Разом зі Спілкою Письменників України ми оголосили збір книжок для ув'язнених підлітків в цих колоніях, і зібрали кілька сотень книг. Ми сформували список з 20 українських поетів, готових прочитати власні вірші в цих колоніях. З травня місяця ми вели переписку щодо можливості таких виступів з керівництвом колоній, виїзжали до них на розмову. І отримали згоду: спочатку усну, а потім від Кременчуцької колонії і письмову. Я особисто позавчора підї'зжав до керівництва Пенітенціарної служби і спілкувався з заступником по соціально-виховній роботі, і мене було запевнено, що жодних проблем з поетичними читаннями в цих колоніях не буде. І тут раптом сьогодні зранку-таке! Офіційна відмова і прямо напередодні виступів! Нагадаю,що вже завтра поети та журналісти мали бути в Кременчуцькій колонії , а післязавтра-в Прилуцькій" - пише Доній.

Нардеп не розуміє, що приховує Пенітенціарна служба і чому мирних поетів не хочуть пускати до підлітків. І просить вибачення у всіх поетів та журналістів, котрих вже запросили на читання віршів. Разом з цим, Доній пообіцяв, що "Остання Барикада" звернеться до міжнародних інституцій (посольств та правозахисних структур) з проханням провести міжнародний моніторинг у цих двох колоніях - Прилуках та Кременчуці.

Теги: Київ