Міжнародна федерація журналістів взялася за УНІАН

Максим Опанасенко
30 серпня 2013р. 16:19

Міжнародна федерація журналістів закликає керівництво інформаційного агенства УНІАН припинити тиск на журналістів. Про це йдеться в заяві МФЖ.

"Ми шоковані кричущим переслідування цих журналістів. Керівництво УНІАН проігнорувало колективну угоду і натомість карає їх за відстоювання правди і змушує мовчати", - йдеться в заяві, - "Це зарозуміле зловживання владою – останнє у серії дій керівництва УНІАН, яке продовжує нападати на незалежну і критичну журналістику у провідній агенції країни". У федерації пропонують журналістам допомогу і підтримку.

Напередодні керівництво УНІАНу замкнуло в кімнаті "неугодних" редакторів, які раніше заявляли про цензуру, та ще кількох співробітників, і утримувало кілька годин. Їх змушували підписати, що вони ознайомлені з наказом про їхнє "переміщення" - з відділу сайту у відділ "моніторингу теленовин", розташований на Дарниці. Після цього УНІАНівці виклали в мережу відкритий лист, у якому поскаржились на переслідування за критику та встановлення тотальної цензури. У лютому журналісти УНІАН вже зверталися до головного акціонера інформагентства Ігоря Коломойського з відкритим листом трудового колективу, в якому йдеться про прохання змінити керівництво та допомогти відновити честь і репутацію агентства. Журналісти звинувачували нове керівництво УНІАН у знищенні репутації, пропаганді влади та недотриманні стандартів професійної етики. Вони пояснюють свою вимогу неодноразовими скандалами, наслідком яких ставали протести журналістів. Міліція по факту цензури в інформаційному агентстві УНІАН складу злочину не побачила та кримінальну справу не порушила.

Теги: Київ