Януковичу вказали на брак грошей на соцініціативи

Маша Землянська
31 серпня 2013р. 14:30

Адміністрація президента стурбована, що через спад в економіці бюджет не добирає заплановані податкові надходження, в результаті чого під загрозою опинилося виконання соціальних ініціатив президента. "Результати січня-липня 2013 року свідчать, що напруженість ситуації в бюджетній сфері зростає", - такий лист за підписом першого заступника голови президентської адміністрації Ірини Акімової отримало ZN.UA від джерел.  

При цьому наголошується , що в цілому за сім місяців поточного року доходи загального фонду держбюджету на 354,9 мільйонів гривень, або на 0,2%, відстали від запланованого на цей період обсягу надходжень. При цьому обсяг податкових надходжень не дотягнув до плану на 3,2 мільярди гривень, у той час як Національний банк перерахував до держбюджету 12,5 мільярдів, тобто на 4  мільярди більше запланованого на цей період обсягу. Як наголошується в листі Акімової, в цих умовах основним джерелом покриття дефіциту загального фонду держбюджету, що склав за сім місяців 31,4 мільярдів (у цілому на рік проектом основного кошторису передбачено 44,5 мільярди), стали внутрішні запозичення, що склали 69,31 мільярдів гривень (на 7,2% більше плану). Залучення на зовнішніх ринках, що активно практикувалося на початку року, стало проблематичним через погіршення їх кон'юнктури і зниження оцінок якості платоспроможності суверена рейтинговими агентствами. У результаті котирування доходностей десятирічних українських єврофондів виросли з 6,9-7,4% у травні до 9,3% у серпні, що означає серйозне подорожчання вартості нових запозичень або рефінансування існуючих зобов'язань. У той же час, підкреслюється в листі, "приватизація держмайна, кошти від якої також є джерелом фінансування дефіциту бюджету, йде дуже повільно". Станом на 1-е серпня з цього джерела до держскарбниці направлено 182,1 мільйони гривень, що становить лише 5,5% планового завдання на цей період і 1,7% - цільового показника на весь рік.

На підставі усього вищевикладеного в АП висловлюють особливу стурбованість тим фактом, що невиконання плану бюджетних надходжень ставить під загрозу реалізацію розроблених на Банковій соціальних президентських ініціатив, а також пріоритетних завдань модернізації соціальної сфери.

Теги: Київ , Янукович , Президент , гроші