Пари у шлюбі частіше чують незнайомців ніж коханих

Маша Землянська
31 серпня 2013р. 15:55

Пари у шлюбі частіше чують незнайомців ніж коханих

Люди середніх років здатні у своїй свідомості заглушати голос чоловіка. Це дозволяє їм більше звертати увагу на голоси сторонніх. Суть в тому, що люди звикають до голосів один одного, і голос партнера стає простіше виділити на тлі загального шуму. Але одночасно з цим його простіше і заглушити, пише The Province.

Однак здатність ігнорувати голос партнера слабшає у міру старіння. Співробітники Королівського університету в Канаді констатують: знайомі голоси впливають на особливу мережу в мозку людини. Старіючій людині все складніше фокусуватися на голосах незнайомих людей, відрізняючи їх від вже знайомих звуків.

Вчені спеціально попросили пари віком від 44-ох до 79-ти років, записати, як вони начитують якийсь текст. Кожен учасник експерименту прослуховував потім запис з голосом дружина чи чоловіка, одночасно з цим слухаючи голос незнайомої людини. У результаті потрібно було розповісти, про що говорив коханий і незнайомець. Виявилося, учасники різного віку краще сприймали голос близької людини, але саме люди середніх років найбільше блокують голос половинки, щоб краще розчути незнайомця.

 

Теги: Київ