МЗС просить віддати жертву Азовської трагедії

Маша Землянська
31 серпня 2013р. 16:15

30-го серпня Генеральний консул України в Ростові-на-Дону зустрівся із заступником прокурора Азово-Чорноморської міжрайонної природоохоронної прокуратури Новоросійська, який веде справу щодо інциденту в Азовському морі. Зокрема, росіянам запропонували віддати єдиного вцілілого українця Олександра Федоровича на поруки. Цього ж дня офіційним чинникам російської сторони передано відповідну ноту.

«З Федоровичем підтримується регулярний телефонний контакт, в тому числі з питань забезпечення медичних та побутових потреб під час перебування на території Росії, а також формування лінії захисту під час розслідування порушеної проти нього кримінальної справи. 2-го вересня Генеральний консул відвідає Федоровича в Єйську, проведе консультації з адвокатом, а також зустрінеться з керівництвом регіону та місцевих правоохоронних органів», - повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.

17-го липня в Азовському морі сталося зіткнення українського човна і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Судно рибалок перекинулося, в результаті чого загинули четверо громадян України, одного вдалося врятувати. Щодо вцілілого Олександра Федоровича порушили справу в Росії за браконьєрство. В одному з сюжетів ТСН, з'явилось відео, на якому російські прикордонники топлять човен з українськими рибалками. На відео видно: рибалок добивають абсолютно свідомо. Є дані, що в українців також стріляли з близької відстані. 29-го серпня Генеральна прокуратура направила міжнародно-правове доручення компетентним органам Російської Федерації про міжнародну правову допомогу у кримінальному провадженні стосовно інциденту.

 

Теги: Київ , Росія , смерть