Суд лишив регіоналу землю під лікарнею в центрі

Максим Опанасенко
2 вересня 2013р. 9:36

0,45 гектарів на Шовковичній, 39/1а лишиться в користуванні ТОВ "Житло-Буд". Про це, з посиланням на постанову Вищого господарського суду, повідомляють "Наші гроші".

"Договір оренди цієї ділянки Київрада і "Житло-Буд" уклали 07.07.2004. Це було зроблено на основі рішення Київради від 10.07.2003, яким міськрада припинила право користування ділянки площею 0,45 га Центральній клінічній лікарні. Ця ділянка була зарахована до земель запасу житлової та громадської забудови і передана в оренду на 15 років фірмі "Житло-Буд" для будівництва житлового будинку" - йдеться в повідомленні. У січні Господарський суд Києва задовольнив позов прокуратури і визнав договів оренди недійсним. Причиною цього рішення стало розміщення ділянки - на території охоронної зони пам'ятки історії національного значення, де заборонене будівництво. Але у квітні Київський апеляційний госпсуд січневе рішення госпсуду Києва скасував. І Вищий господарський суд лише підтвердив це.

За даними "Наших грошей",  Центральна клінічна лікарня користувалася вказаною ділянкою по Шовковичній, 39/1-а на підставі рішення виконкому Київради 1965 року.

Компанія "Житло-Буд" належить нардепу-регіоналу Івану Куровському. Отримана ними ділянка розташована впритул до вікон Олександрівської лікарні.  2007-го забудовник почав зрізати дерева та частину схилу, що викликало чисельні протести киян. У 2011-ому Віктор Янукович доручив заборонити будівництво, після чого Київрада повернула цю землю киянам. До речі, протягом усього часу Куровський, двічі публічно відмовлявся від земельної ділянки та її забудови.

Теги: Київ