Кияни бояться лишитися без каштанів

Маша Землянська
2 вересня 2013р. 11:10

Кияни бояться лишитися без каштанів

Кияни переживаю, що залишаться без головної візитівки міста – каштанів. Більшість дерев вбиває міль та комунальники – які обвішують їх дротами. Про це «Свідомо» повідомив громадський активіст Микола Даневич.

«Провівши об’їзд міста, ми побачили, що сьогодні кожне десяте дерево каштанів сухе, а сім із десяти дерев – хворі. Зустрівшись зі спеціалістами, дізнався, що головною причиною гибелі каштанів є каштанова міль, з якого борються останніх 5 років. Але поки що міль перемагає спеціалістів. Також, якщо звернути увагу на каштанові дерева в центрі міста, то можна побачити на них крім каштанів і електричні проводи та залишки гірлянд, які на думку фахівців теж негативно впливають на дерева», - зазначає Даневич.

10 квітня голова КМДА Олександр Попов разом із секретарем Київради Галиною Герегою, висадили на Хрещатику понад 70 молодих м'ясочеревних каштанів "Бріоті" по 5 400 гривень за штуку. Ці дерева нібито стійкіші до атак шкідників, ніж звичайні. 7 травня Національний екологічний центр повідомив, що каштани “Бріоті” виявились звичайними білими кінськими каштанами, які мають схильність до ураження каштановою міллю і вже почали всихати. Екологи звернулись до Генпрокуратури з проханням розслідувати купівлю "підробних" каштанів, на які з бюджету міста пішов мільйон гривень. Олександр Попов звинуватив в історії з підміною каштанів директора Шевченківського зеленбуду Олександра Цимбалюка. 17-го травня Київська прокуратура розпочала перевірку з приводу закупівлі каштанів, висаджених на Хрещатику. Італійська сторона пообіцяла восени 2013-го і навесні 2014-го замінити липові каштани на справжні за символічну плату у 1 євро.

 

Теги: Київ , гроші , каштани