У вівторок Пилипишин судитиметься за вибух

Максим Опанасенко
2 вересня 2013р. 11:13

У вівторок, 3 вересня, о 15:00 в Солом'янському райсуді відбудеться слухання справи за позовом Віктора Пилипишина про захист честі, гідності і ділової репутації. Про це повідомляє прес-служба "Свободи", котра пікетуватиме засідання.

Екс-голова Шевченківської райдержадміністрації подав позов на екс-директора ДЮСШ №7 Віталія Сальнікова. Останній восени 2012-го звинуватив Пилипишина в замовленні його вбивства.

Восени Сальніков з адвокатом влаштували цілу прес-конференцію на цю тему. Чоловік працював близько восьми років директором школи №7 в Шевченківському районі, до якої належала тренувальна база з греблі на байдарках та каное на Трухановому острові. Ця база, за словами Сальнікова, і зацікавила Віктора Пилипишина восени 2007-го року, який на той час був головою Шевченківського району. Пилипишин особисто вимагав від директора звільнити свою посаду, а коли почув відмову, в школі розпочалися постійні перевірки, але звільнити директора по закону не вдалося. Навпаки, його роботу визнали позитивною, а школа отримала відмітку «добре». Крім цього, директору постійно погрожували, а 23-го липня 2009 року пролунав вибух під його дверима. Дивовижним чином Сальніков вижив потрапивши в реанімацію, а після 10-ти місяців важкої реабілітації він вийшов на роботу. Євгенія Ярова, начальник районного управління освітою та кума Віктора Пилипишина, сприяла швидкому звільненню директора, як пояснює сам звільнений. Підозрюваний у закладенні гранати вже три роки перебуває у Лукянівському СІЗО, його заарештували лише після залучення громадськості. Будь-які спроби слідчих наблизитися до замовника закінчувались відстороненням їх від справи. Сальніков заявляє, що четвертий слідчий по цій справі,  прямим текстом йому сказав, що всі спроби знайти замовника марні і нагадав колишньому директору про його трьох дітей.

Сальніков спробував відновитися на посаді через суд, але Апеляційний суд міста Києва, після двох років затягування справи, йому відмовив.

Разом з цим, у липні Віктора Пилипишина судили за передачу приватній фірмі 4-х поверхового будинку на проспекті Перемоги, а також передачу приміщення вечірньої школи. Обидва випадки сталися, коли Пилипишин очолював Шевченківську райдержадміністрацію. Зі втратою цих двох об’єктів бюджет не доотримав близько 15 мільйонів гривень. З квітня 2011 року екс-чиновник перебуває на підписці про невиїзд.

Для довідки

Пилипишин брав участь у виборах на 223 окрузі в Києві, який охоплював виборців Шевченківського району, проте пройти у Верховну Раду він не зміг. На окрузі масово відправлялися на перерахунок результати дільниць, на яких переміг його конкурент від «Свободи» Юрій Левченко. Після перерахунку виявлялося, що бюлетені за Левченка зіпсовані. Тому 5 листопада Центрвиборчком в цьому та ще п’яти округах постановив неможливим встановити результати виборів. За підрахунками «Свободи» по протоколах з дільниць, Левченко переміг з відривом у 920 голоси.  

 

Теги: Київ