Надія дітей в Охматдиті затримується на рік

Валерія Кузнєцова
2 вересня 2013р. 11:41

Надія дітей в Охматдиті затримується на рік

Попри обіцянку прем’єр-міністра Миколи Азарова, що новий корпус Національної дитячої лікарні запрацює вже у вересні цього року – дітям на нову лікарню чекати не варто. Відкриття корпусу Охматдиту перенесли на рік. За словами міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової, корпус розпочне функціонувати лише у серпні 2014 року.

На будівництво нового корпусу лікарні на 2013 рік було обіцяно виділити 750 мільйонів гривень, з яких Охматдит отримав близько 140. Розпорядженням уряду, коли ділилися 2,2 мільярдів гривень, на добудову нового корпусу виділили лише 50 мільйонів. Пояснень щодо того, куди ділася решта грошей, запланованих на будівництво Національної дитячої лікарні, уряд не дає.  Власне тому будівництво ведеться мляво.

Чому ж новий корпус Охматдиту є настільки важливим і обіцяє вихід на новий якісний рівень у лікуванні дітей? «Свідомо» вдалося з'ясувати наступне: умови у старих будівлях лікарні не сприяють повноцінному лікуванню пацієнтів, більш того, приносять додаткові проблеми, а саме погіршують стан здоров’я хворих та травмують психіку багатьом пацієнтам та їх рідним. До таких умов належать палати на 5-6 осіб (при цьому не слід забувати, що більшість дітей перебувають з батьками), недбайливе забезпечення елементарних умов гігієни (один душ на відділення, і той не завжди із гарячою водою), протікання даху і як наслідок цього утворення грибків (наприклад, в онкогематології, де всі діти знаходяться в стані дуже послабленого імунітету, майже 70% хворих набувають ускладнення у формі грибкового ураження легень, що може стати причиною смерті). Через нестачу професійного обладнання, Національна дитяча лікарня часто вимушена звертатися за допомогою до інших лікарень Києва, але такі переїзди з місця на місце є випробовуванням для важкохворих дітей.

 

Теги: Київ , діти , гроші , Охматдит