Генпрокуратура "проїхалася" по Табачнику

Максим Опанасенко
2 вересня 2013р. 13:37

Генпрокуратура почала досудове розслідування в 4 кримінальних провадженях щодо порушень при прийомі студентів на навчання. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Тут кажуть - рівних умов на отримання вищої освіти не забезпечило ні Міністерство освіти і науки, ні вищі навчальні заклади. Прокурори у вишах знайшли корупцію, хабарництво і порушення прав молоді, роботу без ліцензій та сертифікатів про акредитацію. Міносвіти дістало ся ще за погодження правила прийому до вишів, котрі суперечать вимогам закону.

Відтак, до кримінальних справ доєднався протокол про вчинення корупційного правопорушення, 9 позовів на користь студентів і вступників, 140 подань і більше 300 000 гривень відшкодувань.

У ГПУ наводять приклади: "Так, без відповідного погодження відраховано 30 неповнолітніх студентів Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. Аналогічні порушення мали місце в деяких вищих навчальних закладах Миколаївської, Львівської, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької та Одеської областей. У порушення вимог законів України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про вищу освіту», «Про благодійну діяльність та благодійні організації» у Сумському державному педагогічному університеті імені А.С.Макаренка зі студентів під виглядом благодійних внесків незаконно стягувалися кошти".

Генпрокуратура вже внесла подання міністру освіти і поінформувала прем'єра.

Раніше Міністерство освіти і науки заявило, що вступна кампанія була прозорою і пройшла без проблем.

Теги: Київ