Зануссі відхрестився від Табачника

Максим Опанасенко
3 вересня 2013р. 13:45

Відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі справді пише книгу про українсько-польські стосунки, але без міністра освіти Дмитра Табачника. Про це пише у своєму Facebook голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов.

Табачник прибрехав через Інтерфакс. Наприкінці минулого тижня інформація з'явилася, що Дмитро Табачник пише спільну книжку із польським редисером Кшиштофом Зануссі. Я написав на фірму Tor де Зануссі знімає кіно. Отримав відповідь. "Шановинй пане Луканов! За дорученням пана Зануссі я пишу, щоб інформувати вас, що це непорозуміння. Пан Зануссі погодився написати окрему книжку про українсько-польські стосунки для того самого видавництва. З повагою, Анна Остальська, помічниця пана Зануссі" - пише Луканов.

Минулого тижня міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що разом з Зануссі отримав пропозицію від одного з видавництв ("Фоліо", як з'ясувалося згодом) книгу про українсько-польські стосунки.

 У 2012-му друком вийшла спільна українсько-російська книга з історії для шкільних вчителів. Тоді "Свідомо" вдалося отримати примірник для огляду. Книга, над котрою працювали обидва Міністерства освіти протягом двох років таємно і без розголосу, називається "Росія і Україна на перехресті історії" і складається з чотирьох частин-модулів. Перша розповідає про історію Києво-Могилянської академії, друга - про Давню Русь (саме Давню, а не Київську), третє - про життя російських дворян і української шляхти у XV-XVII століттях, четверта - про життя радянської людини у другій половині XX століття. Автори обійшли всі найгостріші моменти спільної історії - гетьмана Мазепу, українське козацтво, Українську повстанську армію, сталінські репресії, Голодомор, розстріли української інтелігенції у 30-40-х роках XX століття тощо.

Теги: Київ