Коригування проекту Поштової обійшлося у 6 млн

Максим Опанасенко
3 вересня 2013р. 14:15

Комунальне підприємство "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва" підписало угоду з ТОВ "Інститут "Київдормістпроект" на коригування проекту по реконструкції транспортної розв'язки на Поштовій площі. Про це повідомляє "Вісник державних закупівель".

Вартість угоди - 6 037 374 гривень. Такою є ціна коригування раніше узгодженого проекту і вже частково реалізованого проекту (відкритий в серпні тунель на Поштовій). Про виправлення документів голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов заявив ще на початку червня. Мерія тоді перезатвердила проект. Згідно з оновленням, під Боричевим узвозом (від Сагайдачного до Поштової площі) передбачалося будівництво підземного пішохідного переходу довжиною 79 і шириною 6 метрів. Підземний перехід є і в тендерних документах. "Інститут "Київдормістпроект" повинен подумати переходом і створити "вписати" його в проект.

Півроку тому, 26-го березня, Київська міська державна адміністрація віддала частину Поштової площі, яка, між іншим, входить в перелік пам'яток архітектури, під будівництво торгівельного центру. Формальне пояснення чиновників - брак грошей, тому щоб завершити ремонт дороги вирішили залучити інвестора. "Свідомо" провело розслідування і з'ясувало, що конкурс на "інвестиції в Поштову", виграла фірма на чолі з Мариною Ткаченко ТОВ «Хенсфорд-Україна». Вона, в свою чергу, заснована на початку 2013 року однойменною британською компанією – «Хенсфорд Імпекс ЛЛП». Коріння останньої привели нас до керівника Державного управління справами Андрія Кравця. 

Будівництво ж торгівельного центру на Поштовій площі обійдеться ТОВ "Хенсфорд-Україна" у більше ніж 85 мільйонів гривень. Окрім того інвестор має сплатити організатору конкурсу (Департаменту економіки та інвестицій) кошти в якості компенсації витрат, пов'язаних з підготовкою та проведенням інвестиційного конкурсу, у розмірі 1% від орієнтовної вартості будівництва об'єкта інвестування без урахування ПДВ, що становить 679 050 гривень та кошти на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва не менше 5% від орієнтовної вартості будівництва об'єкту інвестування, що становить не менше 3 395 250 гривень

 

 

Теги: Київ