"Софію" розрили в пошуках решток храму ХІ століття

Маша Землянська
3 вересня 2013р. 16:13

"Софію" розрили в пошуках решток храму ХІ століття

На території Національного заповідника «Софія Київська» розпочалися розвідкові археологічні дослідження. Археологи шукають рештки храму ХІ століття. 

«Для досліджень закладено три шурфи, - повідомляє завідувач сектором археологічних досліджень заповідника кандидат історичних наук Тимур Бобровський, - У одному шурфі на ділянці колишнього митрополичого саду вже відкрито  залишки храму XI століття (деякі з дослідників вважають, що це той самий згадуваний у літописах святої Ірини), але більш глибокі дослідження будуть наступного року».  Другий та третій шурфи закладено для дослідження стратиграфії та особливостей культурного шару самої садиби Софійського собору, – повідомив Тимур Бобровський.

Вчений також розповів, що такі розкопки, що мають на меті розвідувальне вивчення цієї території, у минулі роки дали можливість знайти  залишки мурованої давньоруської лазні XI століття, фрагмент стародавньої огорожі митрополичої садиби. У попередні роки на території садиби археологи наштовхнулись на фундаменти різних споруд XVII століття, їхні повторні дослідження дозволять знайти входи до підземельних комплексів та господарських льохів садиби Софійського собору. 

Теги: Київ