Уряд обіцяє гроші хворим на гепатит до кінця року

Маша Землянська
4 вересня 2013р. 16:29

Уряд обіцяє гроші хворим на гепатит до кінця року

Уряд підписав Державну програму по боротьбі з гепатитами та виділення коштів на неї. Згідно з цим документом, Кабінет міністрів виділить 33 мільйони 200 тисяч гривень вже цього року на лікування хворих на гепатит. Більшість із цих коштів підуть на закупівлю ліків для людей, які терміново їх потребують за медичними показниками. Про це повідомляє UCAB.

Коментує виділення грошей і віце-прем'єр Костянтин Грищенко у своєму твіттері: "Вперше буде виділено фінансування на відповідні заходи. Радий, що документ, над яким ми так багато працювали і проштовхували, підписано, за що окрема вдячність громадським організаціям, за підтримку наших зусиль та наполегливість". Слід відмітити, що наразі Міністерство охорони здоров’я в особі Державного експертного центру України розробляє медичні стандарти для лікування гепатиту С – документи, за якими лікарі повинні будуть лікувати хворих. Саме від них залежать процедури та схеми лікування, а отже їх затвердження в найкоротші терміни є критично важливим.

З 2011-го року Україна офіційно визнала гепатит епідемією, проте жодного державного фінансування на цю хворобу не виділялося. Дорослих хворих і цього року залишили без копійки. Ця хвороба має спільні шляхи зараження з ВІЛ-інфекцією. Але в силу своїх біологічних особливостей (вірус гепатиту в навколишньому середовищі живе від семи днів до двох тижнів), інфікуватися гепатитом можна в 10 разів частіше. Ви можете кілька років хворіти і не здогадуватись про це. Печінка вражена гепатитом не болить. А от коли почнуться перші симптоми, лікуватися може бути запізно. Але навіть якщо не запізно - то за дорого. Стандартний 48-тижневий курс лікування коштує від 15-ти тисяч доларів. Всесвітня організація охорони здоров'я оцінила Україну як країну з середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С. За їхніми підрахунками, у нас інфіковано близько 3% громадян, що становить приблизно 1,2 мільйони людей.

 

Теги: Київ , гепатит , гроші , Кабінет Міністрів , Азаров