Камери на виборах визнали неефективними

Ольга Бондаренко
10 вересня 2013р. 12:09

Витрату 955,3 мільйонів гривень, виділених на систему відеоспостереження на виборах у 2012 році визнали неефективною через те, що отримані відеоматеріали практично не використовувалисяПро це йдеться в повідомленні Рахункової палати.

Окрім цього, у Рахунковій палаті також відзначили неналежне розпорядження держкоштами Центрвиборчкомом. Згідно із повідомленням установи, ЦВК завищив планові обсяги видатків на 7,4 мільйонів гривень і неефективно використав 15,7 мільярдів гривень.

Веб-камери, котрі розставили на виборчих дільницях, закупили напередодні парламентських виборів 2012-го. Після виборів директор Українського центру оцінювання якості освіти, котрий займається тестуванням в школах, Ірина Зайцева заявила, що було б добре використати їх для спостереження за абітурієнтами під час зовнішнього незалежного оцінювання. Побажання Зайцевої не було задоволене. 20 червня у ЦВК заявили, що було б добре замість камер обладнати дільниці сканерами: таким чином, за їхніми словами, можна унеможливити зловиживання членів виборчкомів під час підрахунку голосів.


Теги: Київ , Рахункова палата