Музей УНР «завис в повітрі»

Христина Заник
21 лютого 2011р. 14:30

Музей УНР «завис в повітрі»

Влада досі не може вирішити, кому має підпорядковуватися Музей Української Народної Республіки і дотепер не визначила його юридичного статусу.

Про це «Свідомо» повідомив директор музею УНР Олександр Кучерук.

Вчора відбулося засідання міської адміністрації, де обговорювалося питання  стосовно музею. Вирішили: він має підпорядковуватися Міністерству культури.

«В той же час, Міністерство культури направило листа до міської влади, щоб музей підпорядковувався місту, бо приміщення знаходиться на балансі міста. Всі кажуть, що справа добра і перекидають на іншого. Іван киває на Петра, а Петро на Івана», - скаржиться Олександр Кучерук.

В той же час досі Будинок учителя, в приміщенні якого знаходиться Музей УНР, не отримав ані копійки з міського бюджету – розповідають працівники музею Олена Списька та Наталія Кошова.

«Ми віримо, що музей буде і далі працювати, адже і Попов, і Азаров пообіцяли вирішити це питання». - кажуть вони.

«А звідки надійдуть гроші, якщо музей нікому досі не підпорядковується?» - зазначає директор. – Я буду звертатися до міністерства, бо питання зависло в повітрі».

Працівникам після закриття в грудні повідомили про те, що 15 лютого вони будуть звільнені. Після відкриття сказали, що поки термін звільнення перенесено на місяць – до 15 березня. А за цей час питання має вирішитися. Дехто з них вже почав шукати іншу роботу.

Впродовж місяця з 12 грудня 2010 року музей було закрито, а двері його опечатано. Офіційна причина — Указ Януковича, яким ліквідовано Український інститут національної пам’яті.  Музей є структурним підрозділом Інституту. 

Завдяки резонансу медіа влада відкрила експозицію.

12 січня під час засідання уряду прем’єр-міністр Микола Азаров повідомив, що музей не закриють і спростував інформацію про закриття та звинуватив ЗМІ в дезінформації, хоча в цей день музей не працював.

Ввечері, 12 січня голова міської державної адміністрації Опександр Попов відвідав музей і повідомив, що кошти для оренди приміщення і діяльності музею УНР виділені, - розповіли працівники.

13 січня експозиція відкрилася.

Інституту національної пам’яті також були підпорядковані: 
- Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні», 
- Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр»,
- Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили».