Голова єврокомісії закликає підтримати Україну

Маша Землянська
12 вересня 2013р. 9:28

Голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу закликав ЄС не повертатися спиною до України, особливо, коли на Київ чиниться тиск через те, що він прагне тісніших зв'язків із Європою. Про це повідомляє ВВС.

У своєму щорічному зверненні до Європарламенту керівник Єврокомісії непрямо розкритикував Росію за тиск на пострадянські республіки, аби змусити їх відмовитися від зближення з ЄС та пристати на новий союз із Москвою. "Сьогодні такі країни як Україна більше, ніж колись, прагнуть тісніших зв'язків із Європейським Союзом, бо їх приваблює наша економічна та соціальна модель. Ми не можемо повертатися до них спиною. Ми не можемо погоджуватися із будь-якою спробою обмежити суверенні рішення цих країн", - цитують Баррозу ВВС.

Підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом можливе на саміті Східного партнерства у Вільнюсі - 28-29 листопада. Зараз в Україні, Росії і частково - у країнах Євросоюзу триває політичне протистояння, котре має на меті визначити подальшу долю України. Російська Федерація прагне, аби Україна вступила до Митного союзу. І обіцяє - якщо ми зблизимося з ЄС, то взамін отримаємо доволі жорсткі санкції з російського боку. Це вже було продемонстровано в серпні, коли в українських виробників виникли проблеми з експортування товарів до Росії.

 

Теги: Київ