НАМН: Лікувати ВІЛ-позитивних на Подолі можна

Максим Опанасенко
13 вересня 2013р. 9:38

Національна академія медичних наук показала сертифікат будівлі на Галицькій, 4 (Подільський район), куди хочуть перенести клініку "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб Громашевського". 

Сертифікат видала Державна архітектурно-будівельна інспекція України. Він нібито засвідчує відповідність закінченого після капремонту об'єкта умовам клініки. 

  

Зараз ВІЛ-позитивні клініки лікуються в приміщенні на території Лаври, звідки їх і хочуть виселити на Галицьку. Вони вже прикували себе наручниками до ліжок і обіцяють залишатися в будівлі до тих пір, поки не буде здійснено переїзд клініки в обіцяне приміщення по вулиці Амосова. На руках вони мають висновки про те, що приміщення колишнього шкір-диспансеру на Галицькій не може використовуватися як стаціонар для ВІЛ-позитивних хворих чи для хворих з діагнозом гепатит.

В Клініці інфекційних хвороб Громашевського лікується більше 9000 пацієнтів. Саме для того, щоб зібрати гроші на обладнання цієї Клініки, до Києва свого часу приїздив з концертами Елтон Джон та влаштовували концерти більшість українських зірок шоу-бізнесу. Конфлікт навколо клініки виник ще у 2011 році, коли Академія наук України прийняла постанову про розформування лікарні та переселення її окремих частин до різних закладів охорони здоров’я. З того часу клініка перебуває в епіцентрі постійних конфліктів.

 

Теги: Київ