Лівійські льотчики приєднуються до народу

Христина Заник
22 лютого 2011р. 8:43

Лівійські льотчики приєднуються до народу

Фото - AFP.

Два лівійські літаки військових повітряних сил приземлилися на Мальті і їхні пілоти поросили політичного притулку.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Пілоти стверджують, що вони відмовившись виконувати накази нападати на цивільне населення, що протестує в Бенгазі в Лівії.

Крім того група лівійських офіцерів виступила із заявою, закликаючи товаришів приєднатися до народу і допомогти усунути Муамара Каддафі.

Дипломати також підтримують протестувальників. Посли Лівії в кількох країнах, в тому числі в США, заявили, що вони на боці протестуючих.

Також пізно увечері в понеділок, 21 лютого, Елімам -  посол Лівії в Бангладеш, подав у відставку на знак протесту проти вбивства членів його сім'ї урядовими солдатами.

За інформацією СNN в Лівії в результаті операції з придушення протестів у місті Бенгазі загинуло більше 200 осіб, ще близько 900 людей отримали тяжкі поранення.

Масові демонстрації в Лівії проходять з 17 лютого. Учасники акцій протесту вимагають відставки полковника Муаммара Каддафі, який беззмінно керує країною вже понад 40 років.
CNN повідомляє, що багато силовиків і армійські підрозділи переходять на бік демонстрантів.

За попередніми даними Al Jazeera, обстріл ведеться не тільки по демонстрантах, а й по житлових районах Тріполі. Телеканал також повідомляє, що в країні повністю відключений телефонний зв`язок.

В Лівії знаходиться багато українців, які працюють в сфері медицини і змушені виконувати вказівки опозиції, - пише видання Комсомольська правда в Україні.

"Те, що тут діється, це справжнє пекло. Третій день до нас у лікарню надходять сотні поранених і вбитих, морги переповнені, - каже терапевт центрального госпіталю Бенгазі № 12 Михайло Фіртель, який приїхав до Африки з Житомира. - Революція проходила повз нас. Персонал під охороною привозили і відвозили з роботи додому. Але в суботу все змінилося. У кінці робочого дня нас зібрали якісь люди у військовій формі і повідомили, що місто тепер належить опозиції. Представники старої влади боягузливо тікали. У зв'язку з величезною кількістю поранених сказали, що зміни у нас не буде".

Революції в Лівії передували успішні результати повстань в Єгипті та Тунісі де відправили у відставку двох президентів.

Сьогодні революційними настроями також охоплені країни Близького Сходу: Йорданія, Йемен, Бахрейн, Іран. Назрівають протести в Іраку.

Причини протестів здебільшого однакові - безробіття, брак продуктів і високі ціни.