Садибу Мурашка можуть перетворити на арт-центр

Ольга Бондаренко
18 вересня 2013р. 8:21

Садибу Мурашка можуть передати на баланс департаменту культури та перетворити на арт-центр. Про це повідомив депутат Київради Павло Тесленко.

Як передає УНН, таке рішення було прийнято на комісії Київради з власності, і здійснити передачу планують вже найближчим часом, приблизно за 2-3 тижні. За словами депутата, в майбутньому садибу Мурашка планують перетворити на артцентр, а також проводити культурні заходи. Коли саме почнеться ремонт і скільки грошей потрібно на відновлення та реконструкцію садиби, депутат не повідомив.

Будинки №12-а, 12-б та 14-а,б по вулиці Малій Житомирській є пам’ятками культурної спадщини та знаходяться в охоронній зоні ансамблю споруд Софійського собору Києва. Починаючи з 1996-го року Головне управління житлового забезпечення київміськадміністрації намагається незаконно виселити родину мешканця будинку Олександра Глухова  і почати “реконструкцію”, що може призвести до повної руйнації пам’ятки. Садиба Мурашка  вже більше року перебуває у комунальній власності – з 21 травня 2012. Але в будинку досі досі перебувають охоронці приватної фірми "Пантеон Інвест". 28 червня в історичному будинку сталася пожежа, за попередньою версією -через підпал. Захисники садиби Мурашка впевнені: за руйнування пам’ятки має особисто відповісти Олександр Попов, адже саме він у лютому пообіцяв киянам вжити всіх заходів для консервації будівлі.

Теги: Київ