Рада дозволила кіношникам порядкувати копродукцією

Галина Танай
18 вересня 2013р. 13:32

Рада дозволила кіношникам порядкувати копродукцією

Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про ратифікацію Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво". Тепер надавати фільму статус продукту спільного виробництва, тобто копродукції, буде Державне агентство з питань кіно. Раніше цим займалось Міністерство культури і туризму.

Європейська конвенція про спільне кінематографічне виробництво регулює стосунки кіношників з різних країн, що спільно працюють над фільмами.  Зокрема, вона прирівнює статус "копродуктивного" кіно до національного - тобто фільм, знятий спільно українцями і французами, матиме ті ж пільги в прокаті, що й робота українського режисера. Конвенцію підписали у Страсбурзі в 1992 році, Україна ратифікувала її у 2009. Але досі статус продукту спільного виробництва фільму присвоювало не Державне агентство з питань кіно, а Мінкульт.

Серед найвідоміших копродукцій в Україні - фільм "Параджанов", який претендуватиме від нашої країни на "Оскар". До картини доклали руку Україна, Грузія, Вірменія і Франція. Режисери  "Параджанова" -  Олена Фетисова та Серж Аведикян.Теги: Київ , Кіно , копродукція , Параджанов , Рада