Азаров хоче перевіряти ліки на ефект

Маша Землянська
19 вересня 2013р. 10:38

Україні треба мати підтвердження в терапевтичній ефективності та біоеквівалентності при реєстрації лікарських засобів. Принаймні таку позицію озвучив Микола Азаров.

«Рішення спрямовано на приведення вітчизняного законодавства у відповідність до європейських стандартів та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, які подаються до державної реєстрації так званих генериків», – зазначив голова Уряду. Він нагадав, що на сьогодні це 70% зареєстрованих лікарських засобів: «Наша жорстка позиція – необхідно мати підтвердження в терапевтичній ефективності та біоеквівалентності».

Такі дії допоможуть уникнути ситуації, яка трапилась у 2012-му році, коли Міністерство охорони здоров’я закупило препарат "Креазим" майже на один мільйон гривень для лікування дітей, хворих на муковісцидоз, оскільки він виявився найдешевшим із усіх пропозицій та відповідав заявленому у замовленні держави основному складу препарату. Проте як з’ясувалося виробник ніколи не перевіряв і не проводив дослідження як препарат діє саме на цю хворобу.  Натомість батьки хворих дітей запевняють: український «Креазим» не просто не рятує дітей, але й дає ускладнення. В серпні 2013-го МОЗ зобов'язав виробника змінити інструкцію або ж провести потрібні клінічні дослідження.

 

Теги: Київ , ліки