МОЗ спростовує маніпуляції з грошима на гепатит

Маша Землянська
19 вересня 2013р. 13:02

МОЗ спростовує маніпуляції з грошима на гепатит

Міністерство охорони здоров'я просить громадські організації не лобіювати інтереси окремих виробників та не вводити в оману громадськість інформацією щодо штучного обмеження кількості продавців ліків від гепатиту та маніпуляцій із тендерами. 

"В засобах масової інформації з'явилася неправдива інформація щодо маніпуляцій з боку МОЗ України в тендерних закупівлях лікарських засобів для боротьби з вірусними гепатитами, поширена деякими пацієнтськими та громадськими організаціями. Нині МОЗ України формує номенклатуру лікарських засобів для лікування вірусних гепатитів та збирає заявки про потреби від регіональних закладів охорони здоров'я, аби, відповідно до загальної потреби, надалі провести необхідні тендерні торги. Оскільки процедуру тендеру ще не розпочато, тож, відповідно, і заявок для участі в них від виробників лікарських засобів для боротьби з вірусними гепатитами МОЗ України не отримало", - йдеться в повідомленні відомства.

Напередодні з'явилась інформація, що МОЗ вирішило заробити на хворих гепатитом. Дорадча Рада спільнот з питань доступу лікування в Україні запевняє: чиновники МОЗу почали маніпуляції із тендерами – обмежуючи кількість продавців. З 2011-го року Україна офіційно визнала гепатит епідемією, проте жодного державного фінансування на цю хворобу не виділялося. Ця хвороба має спільні шляхи зараження з ВІЛ-інфекцією. Але в силу своїх біологічних особливостей (вірус гепатиту в навколишньому середовищі живе від семи днів до двох тижнів), інфікуватися гепатитом можна в 10 разів частіше. Ви можете кілька років хворіти і не здогадуватись про це. Печінка вражена гепатитом не болить. А от коли почнуться перші симптоми, лікуватися може бути запізно. Але навіть якщо не запізно - то за дорого. Стандартний 48-тижневий курс лікування коштує від 15-ти тисяч доларів. Всесвітня організація охорони здоров'яоцінила Україну як країну з середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С. За їхніми підрахунками, у нас інфіковано близько 3% громадян, що становить приблизно 1,2 мільйони людей. Натомість уряд тільки 4-го вересня підписав Державну програму по боротьбі з гепатитами та виділення коштів на неї. Згідно з цим документом, Кабінет міністрів виділить 33 мільйони 200 тисяч гривень вже цього року на лікування хворих на гепатит. Напередодні компанії-виробники заявили про готовність знизити ціни на ліки від гепатиту вдвічі.

Теги: Київ , ліки , гроші , МОЗ