Табачник обіцяє електронні книги скрізь за рік

Максим Опанасенко
20 вересня 2013р. 11:03

Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що з 2015 року всі школи зможуть перейти на електронні підручники і електронний контент. 

Каже - зараз триває перший етап проекту і в ньому бере участь 55 шкіл. Їхню кількість можна збільшити, звернувшись із заявкою до Київського міського департаменту освіти і науки. Про умови роботи шкіл з електронними книгами (хто їх купуватиме, які саме моделі і так далі) поки невідомо. Також невідомо, яким чином наповнювати "читалки" контентом, адже в мережі є лише окремі підручники для окремих класів. Щоправда, згідно з дорученням прем'єра Миколи Азарова, до кінця року Міністерство освіти і науки повинно "викласти" в Інтернет всі посібники для 5-9 класів, сформувавши он-лайн бібліотеку.

Вперше про електронні книжки в школах офіційно заговорили ще в 2010-му, ще за екс-міністра освіти Івана Вакарчука. Тоді компанія Pocketbook навіть створила "шкільну читалку". Міністр Табачник ідею підтримав, але все закінчилося на рівні ідеї. Далі, в рамках нацпроекту "Відкритий світ" школярам спочатку вирішили роздавати нетбуки, далі - планшети. На початку вересня президент Віктор Янукович пообіцяв до 2015 року комп'ютеризувати всі школи і під'єднати їх до Інтернету. На це вже виділено 35 мільйонів гривень, а загалом планують витратити 4,7 мільярдів гривень.

 

Теги: Київ