За літо в Україну завесли авто на $1,2 мільярди

Маша Землянська
21 вересня 2013р. 14:36

За літо в Україну було імпортовано понад 100 тисяч автомобілів загальною вартістю більше 1,2 мільярда доларів. Аналіз роботи митниць Міністерства доходів і зборів України свідчить, що обсяги ввезення авто зростали постійно, досягнувши максимального значення у  серпні.

Так, за останній місяць літа Україна імпортувала майже 47 тисяч автомобілів, що майже вдвічі перевищує тогорічні показники. Минулого року у серпні  в Україну було імпортовано 26,6 тисяч авто. Найчастіше автодилери завозили легковушки - їх було завезено понад 24,2 тисяч. На другому місці - вантажівки, які вже були у вжитку. Таких машин завезли 19 тисяч.

У Міндоходів літній ажіотаж пов’язують з тим, що дилери  посилено готувались до введення з 1-го вересня, коли вступив в силу утилізаційний збір. Дія закону розповсюджується на всі сегменти автомобільного ринку, всі моделі та бренди. Згідно з нормами збору, з нових легкових автомобілів буде сплачується сума в межах 4,73 - 30,2 тисяч гривень, з уживаних - 9,46 - 60,5 тисяч гривень, залежно від обсягу двигуна. Плата для решти видів нових транспортних засобів складе 8,8 -14,74 тисяч гривень, Б/У - 17,6-29,4 тисяч гривень, залежно від їх маси. Сума буде стягуватися з імпортерів при розмитненні, а з виробників - при продажу. 

 

 

Теги: Київ , авто , гроші