Табачник хоче контролювати картон та папки

Максим Опанасенко
26 вересня 2013р. 7:50

Міністерство освіти і науки хоче повного контролю над цілим рядом друкованої продукції для шкіл. Про це йдеться в листі замміністра освіти Бориса Жебровського до управлінь та департаментів освіти. 

"Вважаємо за необхідне повторно наголосити на неприпустимості використання у навчально-виховному процесі без належного документального підтвердження відповідності санітарно-епідеміологічним нормам та педагогічним вимогам таких видів друкованої продукції: зошитів шкільних та зошитів загальних учнівських, щоденників шкільних, а також зошитів (альбомів) для малювання шкільних (учнівських), альбомів (папок) для креслення, зошитів для нот, наборів кольорового паперу та картону, папок для зошитів, папок для праці тощо" - йдеться в листі. Підтвердженням того, що продукцію можна використовувати, має бути свідоцтво про визнання відповідності педагогічним вимогам МОН, а відтак і напис - "Використання у навчальних закладах України дозволяється". Чиновників з управлінь і департаментів освіти просять провести наради, роз'яснювальні роботи з вчителями, учнями і батьками, і перевірки друкованої продукції, котру використовують їхні вихованці.

Міносвіти видавало такі свідоцтва і раніше, але лише тим виробникам, котрі самі зверталися до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти за цим. Обов'язкова ж сертифікація такої продукції діяла до 2007-го, опісля її відмінили. Відтак, наприклад, у 2012 році свідоцтва про якість отримали лише чотири виробники шкільних зошитів - ТОВ «Видавництво «Преса» (Луганська область, Красний Луч), ТОВ «Мрії збуваються» (Київська область, Бровари), ТОВ «Фабрика Поліграфіст-школа» (Київ), Державне видавництво «Преса України» (Київ). Нинішній лист Міносвіти означає, що тепер усі виробники мають звертатися за сертифікатом і віддавати свою продукцію на перевірку. Відтак, за хорошою з одного боку справою може стояти нова корупційна схема, в основі котрої будуть гроші, віддані за отримання заповітного сертифікату.

Теги: Київ