МОЗ: Нові норми для дитсадків - норма

Ольга Бондаренко
26 вересня 2013р. 14:47

Міністерство охорони здоров'я не змінюватиме нові санітарні норми для дитсадків. Більше того, у МОЗі вважають, що вони відповідають сучасним світовим і європейським нормам в охороні здоров’я дітей. Таку позицію МОЗу висловила заступник директора Інституту гігієни і медичної екології Надія Полька.

За словами Надії Польки, дошкільні дитячі заклади перевіряються на дотримання нових вимог раз на рік, перед осіннім сезоном. "Крім цього санепідслужба із розумінням ставиться до фінансових можливостей закладів, і в кожному конкретному випадку буде окремо узгоджувати із керівництвом закладу порядок виконання нововведень", - повідомили у МОЗ. Як саме узгоджуватимуться ці питання в міністерстві не уточнили.

Нововведення у дитсадках вступили в дію з 1-го вересня. Згідно із ними, вологість у приміщенні повинна становити 40-60%, а температура від 18-ти до 21-го градусу в залежності від віку дітей. Це потрібно для того, щоб уберегти малят від застуди. При цьому, використовувати кондиціонери та будь-яку техніку для зволоження повітря заборонено. Крім того, працівникам садка не можна носити каблучки та іншу біжутерію. Також серед вимог - квіти, на які не буває алергії. А унітазів та умивальників тепер повинно бути вдвічі більше, до того ж розмір сантехніки чітко прописаний у сантиметрах. Відомий педіатр Євген Комаровський одразу розкритикував нові правила на своєму сайті: «Тепер у нашій країні в принципі неможливо побудувати (створити, організувати) дитячий садок, який  би відповідав цим нормам і правилам». 


Теги: Київ